Jakub Novotný je herec, zpěvák, hudebník.

Po základní škole začal studovat gymnázium Nad Štolou. Během studia prošel castingem do Hereckého studia Švandova divadla, kde získal roli v úspěšné a stále uváděné divadelní adaptaci Kytice. V souběžné době hrál také v letenském Pidivadle v inscenaci “Maryša” a v několika hostujících inscenacích v divadle Na Prádle.

V sedmnácti letech opustil gymnázium a úspěšně složil příjímací zkoušky na Pražskou státní konzervatoř, byl přijat na hudebně-dramatický obor pod vedením Kateřiny Macháčkové a Pavla Šimáka.

Hned v prvním ročníku byl vybrán do představení “Sňatky z rozumu” v Divadle na Vinohradech. Dále účinkoval například v inscenaci “Autorské čtení” se skupinou DEKABARET, či v inscenaci “Čardášová princezna” v Divadle na Rejdišti.

V současné době účinkuje také v muzikálu “Čarodějka” (Wicked) v GOJA Music Hall.

Natočil studentské filmy “Od sebe” a “(S) bohem”, zahrál si roli v několika epizodách seriálu “Krejzovi” a dostal také první velkou filmovou roli ve štědrovečerní pohádce “Kouzelník Žito”.

Velmi intenzivně se věnuje také hudbě. Jako kytarista a zpěvák prošel několika hudebními uskupeními. Skládá také scénickou hudbu pro divadlo, či film.