Mgr. Lucie Nováková – zpěvačka a dlouholetá učitelka zpěvu. Studia zpěvu započala na Střední umělecké škole  v Liberci . První dva roky studia se věnovala spíše populárnímu zpěvu, poté ji však uchvátil zpěv klasický, kterému se věnovala i na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem pod vedením operního pěvce Doc. MgA et Mgr. Jaromíra Vavrušky.

Již od střední školy pomáhala při vedení dětských pěveckých sborů (Hlásek Liberec) a v roce 2002 založila Dětský pěvecký sbor Blecha v ZUŠ Postoloprty, kde od téhož roku pracovala jako učitelka sólového zpěvu a sbormistryně. Dále vedla dětský pěvecký sbor v ZUŠ v Lounech a Mostě, působila jako druhá sbormistryně DPS Rolnička Praha a vedla koncertní oddělení DPS Osmikvítek z Prahy 8.

Kromě sbormistrovské činnosti vyučuje od roku 2002 sólový zpěv na ZUŠ i soukromě a působí jako zpěvačka v jazz folkové kapele Huckleberry Friends a vokální kapele Bastet. Pravidelně hostuje jako sólistka či sboristka lounského smíšeného sboru Harmonie, s nímž nastudovala například skladby B. Smetany, A. L. Webbera nebo G. Verdiho. Od roku 2017 vyučuje v ZUŠ Říčany obor sólový a vede Komorní pěvecký sbor Naladěno.