Milan Herman v šoubyznysu začínal před 25 lety v televizi jako moderátor a později i režisér a producent hudebního týdeníku TRIP. V roli asistenta režie se podílel na vzniku hodinového dokumentu České televize „Ivan Král – Dancing Barefoot”. 

V roce 1994 nastoupil do právě otevřené pobočky vydavatelství UNIVERSAL, tehdy PolyGram. Na konci roku přijal lukrativní nabídku od hudebního vydavatelství BMG, které od června 2000 vedl jako ředitel pro ČR a SR. V roce 2004 byl Milan vybrán do poroty 1. řady pořadu Česko hledá SuperStar vysílané televizí NOVA. 

Během svého působení v BMG se podílel na vzniku alb a videoklipů či živých koncertů desítek známých interpretů – např. Aneta Langerová, Buty, Vypsaná fiXa, Vlasta Redl, Janek Ledecký, Věra Bílá, Elán, Marie Rottrová ad. Osobně se setkával se zahraničními hvězdami jako Whitney Houston, David Bowie, Avril Lavigne, Annie Lennox, Pink atd. Podílel se na produkci koncertů zahraničních interpretů BMG v Čechách a na Slovensku. 

Po celosvětovém spojení firem BMG a Sony Music odešel z BMG a krátce působil jako ředitel vývoje nových zábavných projektů v TV NOVA, později jako šéfproducent vlastní tvorby TV PRIMA. 

Od roku 2010 se věnuje vlastní společnosti Milan HERMAN Management, která nabízí služby v oblasti managementu, natáčení obsahu pro digitální platformy a produkci akcí, ať už se jedná o společenské eventy či divadelní představení nebo koncerty. 

V současnosti se Milan věnuje převážně nahrávání ve svém hudebním studiu.

Milan se podílí na vzniku nového díla s názvem Art Life Magazine 25, který je poctou fotografickému umění. Druhé číslo tohoto neobvyklého a nákladem velmi limitovaného čtvrtletníku právě vyšlo a jeho osobní prezentaci si můžete objednat na stránce www.artlifemagazine25.com