Eliška Hrubá Toperczerová se narodila 3.září 1969 v Prachaticích. Již v době studií na Konzervatoři v Praze (prof. H.Tattermuschová)  hostovala v Divadle F.X.Šaldy v Liberci. ( „Netopýr“ – role Rosalindy, „Dům u tří děvčátek“ aj.)

Studium HAMU absolvovala u prof. M. Hájossyové. Během studia spolupracovala s Komorní operou Praha (např. Figarova svatba) a hostovala v Městském divadle v Ústí nad Labem. V tomto divadle také debutovala se svou režií (F.Lehár – Země úsměvů), kterou vystudovala na AMU pod vedením profesorů O. Ševčíka a J. Kačera.

Je vítězkou mnoha soutěží (Trnava, České Budějovice..)

V létě 2000 hostovala v představení Státní opery jako Elvíra v opeře W. A. Mozarta „Don Giovanni“ ve Stavovském divadle v Praze. 

V roce 2000 jsem pod taktovkou J. Bělohlávka s Pražskou komorní filharmonií natočila své profilové CD „Nejkrásnější operní árie“

Od roku 1995 spolupracuje s Kühnovým dětským sborem jako hlasová pedagožka, ale také po stránce režijní. Je totiž autorkou či spoluautorkou libret k několika operám, které byly napsány právě pro KDS panem Jiřím Temlem. (Císařovy nové šaty, Kocour v botách, Čert a Káči, aneb peklo v pekle) Dále má na kontě například „Zvířátka a loupežníky“ Otmara Máchy, “Broučky“ Václava Trojana, dramatizaci „České mše vánoční“ J. J. Ryby a kantáty „Malý princ“ J. Loudové. Se svými operami pravidelně hostuje na festivalech Pražské jaro, Smetanova Litomyšl a dalších. 

  Od roku 2009 spolupracuje při představení W.Shakespeara „Veselé paničky Windsdorské“ /režie: J. Menzel v rámci Letních shakespearovských slavností.

Ráda se věnuje tvorbě vlastních hudebně-dramatických pořadů („Sen o snu A.Dvořáka“,“Drahý Amadee!“  a další) K výčtu jejích režijních prací patří např. „Jak je důležité míti Filipa“, „Starci na chmelu“, „Charleyova teta“ a další.

Již čtvrtý rok je hlasovým pedagogem soutěže San Remo junior.      

 V současné době se věnuje rozvoji mladých talentů nejen v rámci KDS a to jak po stránce pěvecké tak hlavně herecké.