Rebelové je český filmový muzikál režiséra Filipa Renče a scenáristy Zdeňka Zelenky, který se odehrává v českém pohraničí v červnu až srpnu roku 1968. Film vypráví příběh tří maturantek – Terezy, Bugyny, Julči, a tří vojáků, uprchlíků z armády, chystajících se emigrovat – Šimona, Boba a Emana. Vojáci chtějí odjet do San Franciska, jsou však prozrazeni a příběh o velké lásce skončí jejím rozdělením. Tereza, její otec a jeho přítelkyně emigrují. Šimon skončí ve vězení.

Tajemství staré bambitky je česká televizní pohádka podle námětu Miroslava Buberleho z roku 2011. Hlavní roli prince Jakuba hraje Tomáš Klus, jenž také pro pohádku nazpíval několik písniček, které jsou součástí scénáře, a nesložil je tedy on.

Tři bratři je český hudební pohádkový film režiséra Jana Svěráka z roku 2014. Jedná se o filmovou adaptaci dětských minioper Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka (Šípková Růženka, Karkulka, O dvanácti měsíčkách), které vznikly v rámci televizního pořadu Hodina zpěvu a dostaly se do repertoáru řady dětských sborů, mimo jiné i na jeviště Národního divadla v Praze. Úvodní píseň miniopery Šípková Růženka byla rozvinuta do příběhu o třech bratrech, který trojici pohádek propojuje.

Přestože už jevištní předloha zaznamenala v Americe nebývalý úspěch, teprve filmová adaptace učinila z retro muzikálu Pomáda celosvětový hit. Danny a  Sandy se potkají v létě na prázdninách. Když jejich letní románek skončí, nečekaně se znovu setkají na střední škole poté, co se Sandy přestěhuje do Dannyho města. Jejich vztah však uvízne na bodu mrazu, neboť vyjde najevo, že Sandy není pro vůdce gangu Dannyho dost dobrá. A jak to vše dopadne?

Film vyprávěný očima dospívajícího chlapce se odehrává na konci šedesátých let dvacátého století. Otec chlapce je voják, komunista a příliš svému synovi nerozumí. Soused je bývalý voják, nesnáší komunisty a své dceři rovněž nerozumí. Nová generace má jiné ideály než generace předchozí, tak se s námi pojďte bavit na jejich účet.

Přenesme se do královského sídla. Princ David v zápalu boje při šermu rozbije zrcadlo. Potrestána je však služebná Běla, která je za zrcadla zodpovědná. Ponížená a zklamaná odchází ze zámku. Král se vzápětí rozhodne oženit svého syna. Jak ale vybrat tu pravou princeznu? Pomocí tří úkolů (musí oškrábat brambory, ušít vestu a složit a zazpívat písničku), při jejichž plnění bude princeznám Babetě a Brigitě pomáhat služebná Běla, k nepoznání převlečená v mužském převleku. Kdo nakonec dostane prince za muže, je tedy nasnadě…

Nesmrtelná muzikálová komedie s nezaměnitelnými písněmi Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.
Pohádkový příběh skupinky dětí, kteří chtějí zvelebit chátrající hrad Brtník. Zda se jim, za pomoci duchů a nadpřirozených sil, podaří zvítězit nad prospěchářskými záměry některých dospělých se dozvíte na letošním Live Art! Campu.

Strhující a dobrodružná hraná adaptace animované klasiky Aladdin z produkce studia Disney vypráví vzrušující příběh o okouzlujícím pouličním zlodějíčkovi Aladdinovi, cílevědomé princezně Jasmíně a džinovi, který je dost možná klíčem k jejich budoucnosti. 

“Kdybych měla svůj vlastní svět, všechno by bylo nesmysl.” Příběh malé Alenky a jejích dobrodružství v Říši divů, kterou musí vysvobodit z nadvlády zlé Srdcové královny. Během putování poznává nové přátele a poznává jejich příběhy. Podaří se malé Alence zachránit Říši divů? Pamatujte – nic není nemožné!

Hudební komedie s nezapomenutelnými písněmi Jana Hammera ml. Příběh prince a princezny ze sousedních zemí, kteří mají na přání svých otců a jejich rádců uzavřít sňatek, ale rozhodnou se sami si vybrat partnera. Václav Neckář a Helena Vondráčková tvořili ve filmu tuto ústřední dvojici. Kdo ji bude tvořit na našem Campu se dozvíte letos! 

Americký filmový muzikál z produkce Disney. Gabriella je na jednom silvestrovském večírku vybrána, aby zazpívala nějakou píseň na pódiu. Ale ne sama. Má s ní zpívat pohledný basketbalista Troy. Během zpěvu se do sebe zakoukají. Shodou náhod později začnou chodit do stejné školy. Společně zkusí své štěstí ve školním muzikálu, překazit se jim to ale snaží dvojčata Sharpay a Ryan. 

Ve starém domě uprostřed Londýna vypráví malá Wendy každou noc svým bratrům kouzelné pohádky o úžasných soubojích a hrůzostrašném kapitánovi Hookovi. Děti se samy stanou hrdiny ještě daleko většího dobrodružství, když do jejich pokoje jedné noci vlétne Petr Pan a zavede je skrze rozzářenou noční oblohu až do kouzelné Země Nezemě.

Neporazitelný soukromý detektiv Nick Carter přijíždí do Prahy řešit případ, s nímž si zdejší policie neví rady.Patrá společně s komisařem Ledvinou po zmizelém Gertovi. Carter však zjišťuje, že v Čechách všechno chodí trošku jinak než v Americe. Podaří se mu překazit zločinné plány největšího padoucha Kratzmara? 

Příběh chudého vizionáře, který změnil svět! P.T. Barnum začíná svou životní cestu vedoucí až k hvězdnému úspěchu s naprosto prázdnou kapsou, zato však s hlavou plnou fantastických nápadů. Díky nim vytvoří a postupně sestaví fascinující show zaplněnou úžasnými akrobaty, tanečníky, nejmenšími i největšími muži světa, či vousatou ženou.

Disney muzikál, jehož protagonisty jsou potomci slavných padouchů. Život na ostrově Auradon se zdá být bezchybný, ovšem Mal (dcera Zloby) se nemůže zbavit pocitu, že do tohoto perfektního světa nepatří a uprchne na ostrov Zatracených. Tam ji však zajme dcera mořské čarodějnice Uršuly Uma a její gang.

Ne každá pohádka je o princeznách. Hrdinou této pohádky je malý kluk Budulínek. Místo draka se v příběhu objevuje chytrá liška. Budulínek doplatí na to, že neuposlechl babičku s dědečkem. Ale nakonec vše dobře dopadne a za vyučenou dostane liška.

Romantický příběh o přátelství, lásce, ale také o intrikách a nenávisti odehrávající se v první polovině 17. století, kdy vládl Francii Ludvík XIII. Ten se však více než o stát zajímal o organizování plesů, honů a jiných světských radovánek. Vládu nad státem držel pevně v rukou intrikánský kardinál Richelieu.

Retrokomedie z konce 60. let. V jedné z košířských vilek žijí dvě rodiny – čtyřčlenná rodina majora Šebka a tříčlenná rodina bývalého odbojáře a zarytého opozičníka Krause. Rozdílné jsou ale jen zdánlivě. Obě trpí pod ukřičeným patriarchátem, obě se opírají o vlídnost a chápavost maminek a obě čelí nelehkému období puberty dospívajících ratolestí.

Komediální muzikál s písněmi Václava Neckáře. Příběh neúspěšného herce Martina Marka, který to v životě zatím nikam nedotáhl. Vše se ovšem změní, když po svém otci zdědí obrovskou sumu peněz. Jenže nabytí peněz má jednu netradiční podmínku. Martin musí obnovit zašlou slávu ochotnického spolku Šumavan.

V tomhle království je něco v nepořádku. Paní královnu sužuje hypochondrie, princezna Karolínka je rozmazlená, rádce je proradný a vypočítavý. A všichni ráčkují, protože to princezna považuje za znamení urozeného původu. A pak je tu syn chůvy Kryštof, který tajně miluje princeznu. A tak je jen na něm, aby jí napravil hlavu. Známá pohádka plná humoru i melodických a vtipných písniček Zdeňka Rytíře.

Žili, byli bratři tři. Jan, Pepa a Matěj. Vydávají se do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci na svém putování jako kouzlem vstupují do světa slavných pohádek – Šípková Růženka, O dvanácti měsíčkách a Červená karkulka. Filmová pohádka, jejíž děj, známé a oblíbené písně, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.