SOPRÁN

Sólistka opery Divadla F.X.Šaldy v Liberci

Absolventka pardubické konzervatoře v pěvecké třídě Mgr. Svatavy Šubrtové  a Mgr. Jindřišky Rabasové. Laureátka a vítězka několika ročníků Mezinárodní pěvecké soutěže A.Dvořáka v Karlových Varech a Mikuláše Schneidera v Trnavě. Držitelka Ceny českého rozhlasu (za interpretaci písňového cyklu soudobého skladatele Miroslava Raichla (svého hudebního pedagoga) Již ve svých 19.letech debutovala hlavní sólovou rolí jako Pamina z Kouzelné flétny W.A. Mozarta v Divadle J.K.Tyla v Plzni a hned po studiu přijala angažmá opery Divadla F.X.Šaldy v Liberci, ve kterém je dodnes.

Od roku 2000 hostovala v několika inscenacích Národního divadla Praha , Státní opery Praha a v dalších operních domech. Příležitostně hostuje také v Operntheater Görlitz (BRD).

Na svých operních turné navštívila řadu evropských měst, Anglii, ale i Japonsko a Jižní Koreu. Její operní kariéru obohacuje i žánrově široká koncertní činnost. Jako sólistka pražského FOKu vystoupila na Hudebním festivalu 2007 ve Strassburgu. V roce 2008 byla přizvána Vlachovým kvartetem k celovečernímu provedení Stabat Mater G.B.Pergolesiho v Musicasdom ve španělské Valencii.

V projektu České televize – “Opera 2002” zpívala v přímém přenosu Desdemonu v Othellovi od Giusseppa Verdi v inscenaci Divadla F.X.Šaldy Liberec.

Již třikrát byla nominována v širším výběru na Cenu Thálie. 

V roce 2004 za roli Jolanty z Čajkovského stejnojmenné opery, 2007 za operetní dvojroli Giroflé-Giroflá od Charlese Lecocqa a 2014 za Antonii z Hoffmannových povídek Jasquea Offenbacha.

Přízeň diváků ji v roce  2018 přinesla také Libereckou Thalii. 

Ze zatím (circa 50) nastudovaných operních, operetních i muzikálových rolí se může pyšnit hlavními hrdinkami z děl českých, německých, ruských, italských i francouzských hudebních skladatelů

Např. Mařenka, Rusalka, Liška Bystrouška, Pamina, Zuzanka, Frau Fluth, Oněginova Tatiana, Liù z Turandot, Nedda z Komediantů, Verdiho Leonora že Síly osudu a Desdemona z Othella Pucciniho , Madama Butterfly, Gounodova Markétka z opery Faust a Markétka, Micaela z Carmen, Massenettova Thaïs a další

Pedagogicky spolupracuje se ZUŠ Turnov. Věnuje se i soukromým frekventantům. Pořádá příležitostně kurzy zpěvu a nelze opomenout ani bohatou koncertní činnost.